Ahmet Şerif İzgören Sözleri

Ahmet Şerif İzgören Sözleri

Bu Yazımızda:Ahmet Şerif İzgören Sözleri,Ahmet Şerif İzgören Sözleri Aşk,Ahmet Şerif İzgören Sözleri Anlamlı,Ahmet Şerif İzgören Sözleri Facebook,Ahmet Şerif İzgören Sözleri 2020,Ahmet Şerif İzgören Sözleri 2019,Ahmet Şerif İzgören Sözleri Duygusal,Ahmet Şerif İzgören Sözleri Kısa,Ahmet Şerif İzgören Sözleri Twitter,Ahmet Şerif İzgören Sözleri İnstagram,Ahmet Şerif İzgören Sözleri 2016,Ahmet Şerif İzgören Sözleri Etkileyici,Ahmet Şerif İzgören Sözleri Yeni,Ahmet Şerif İzgören Sözleri İndir,Ahmet Şerif İzgören Sözleri Paylaş bulacaksınız.

 

Ahmet Şerif İzgören Sözleri sayfamızda sizler için En Güzel En Duygusal ve Anlamlı Ahmet Şerif İzgören Sözlerini hazırladık.Ahmet Şerif İzgören Sözleri Sayfamızdaki Anlamlı ve Duygusal Ahmet Şerif İzgören Sözlerini dilediğiniz gibi sosyal medyada Facebook,Twitter,İnstagramda paylaşabilirsiniz.

 

Ahmet Şerif İzgören Sözleri

 

İyi ki hayal ettiklerinize bedava ulaşamıyorsunuz.

Sevgi kültürü şahane bir şeydir.

Her çekirdek bir ağaçtır.

Hayat sizin ona nereden baktığınıza bağlı olarak değişir.

Bedava peynir sadece fare kapanında var.

Gülümsemek zeka belirtisidir.

Öncelikle kişisel gelişmeyi bırakın, toplumsal gelişin.

İskoçlar der ki: “Çocuklar dudaklarınızı değil, ayaklarınızı izler.”

Elindeki bir kaşık yağı dökmeden etraftaki tüm güzellikleri görebilmektir.

Hayallerinizin büyüklüğü, geleceğe bakışınıza ve ufkunuzun genişliğine bağlıdır.

“Derler ki; konuşmaktan zevk alacağın biriyle evlen çünkü yaşlılıkta konuşmak ve dinlemek en çok arayacağınız özellik olacaktır.”

Mevlana diyor ki “Aptalın karşısında kitap kadar sessiz ol”

Bir insana dinlediğini hissettirmek sevginin en güzel ifadesidir.

Çalışanların kalplerini hedefe çevirirseniz ayakları unutursunuz. Yoksa hep mesaiye geldiler mi, gelmediler mi diye takip edip durursunuz.

Yetenekler dokundukları yere değer katarlar.

Işığı görebilmeniz için mutlaka karanlıkta kalmanız gerekmez.

Asker bavulu gibi adamlar vardır, alır bir yere koyarsın, sonra git üç hafta sonra oradan al.

Her sene Çanakkale Şehitleri’nin anısına Avustralya ve Yeni Zelanda’dan onbinlerce insan tören için Çanakkale’ye gelir. O törenlere bir avuç Türk katılır. Onların yarısı da turist tavlamaya gelir. Biz bu güzel yurdu sevmiyoruz.

Disney’in hayat amacı Amerikan değerlerini dünyaya yaymak”’tır.O yüzden ,en özgür yönetmen bile Disney yapımcılığında film çektiğinde ,bir saniye mutlaka ABD bayrağını yerleştirir.

Evladınıza ne araba bırakırsınız ,ne ev,ne de başka bir miras.Evlada sadece değer kavramları bırakırsınız.

Öncelikle kişisel gelişmeyi bırakın,toplumsal gelişin.

Fizik kanunlarına göre, iki şey aynı anda bir arada olmaz. Eğer beyninize olumlu düşünceyi yerleştirirseniz, olumsuz düşünce oraya yerleşemez.

Hepimizin inancı saygıyı hürmeti hak ediyor. Çünkü ancak o zaman kendi inancın da hürmet görür.

İki tane değerimiz var; ”yurt sevgisi” ve “hoşgörü”.

Kurum kültürünüzü oluştururken iki tercihten birini yaparsınız: Ya sevgi, sorumluluk, iletişim üzerine ya da korku, disiplin, gizlilik üzerine kültür oluşturursunuz.

Kurum kültürünüzü yaratan; davranışlarınızdır, ekibe anlattığınız teoriler değil.

Güvenilirliği okuyarak kazanamazsınız, bunu size hayatınızdaki iyi

örnekler ve aileniz kazandırır.

Teknenin nereye gideceğini, rüzgarın nereden estiği değil, sizin yelkenlerinizi ne yöne açtığınız belirler.

Dünyadaki gelirin %94’ünü nüfusun %1’i paylaşıyor! Bir de utanmadan ”paylaşıyor” kelimesini kullanmışlar. Bu nasıl paylaşma!

Rüyalarınızın gerçek olduğu yer sizin cennetinizdir.

Hayallerinizin büyüklüğü ,geleceğe bakışınıza ve ufkunuzun genişliğine bağlıdır.

Etrafınızda her şeyi para ve başarıya bağlayan bir sistem var. Oysa değerli olan doğru bir amaç uğruna harcanan çabalardır.

İki insanın iyi geçinmesi kusursuz olmalarıyla değil, birbirlerinin kusurlarını hoş görmeleriyle sağlanır.

Hiç kimse sizin izniniz olmadan size kendinizi kötü hissettiremez.

İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır” diyor. Biz bu ülkede 18 yaşında yaşlanmaya başlıyoruz, 30’larda ölüyoruz.70 yaşında gömülüyoruz.

Tarlanın yirmi yerini birer metre kazdığınızda birşey bulamazsınız, bir yerini yirmi metre kazdığınızda da suya ulaşırsınız.

Hayat sizin ona nereden baktığınıza bağlı olarak değişir.Hepimize aynı yağmurlar yağar, kimimizi ıslatır, kimimizi ıslatmaz.

İnanç,görünmeyene inanmaktır; görünmeyene inanırsanız başkalarının görmediklerini görebilirsiniz.

Hayallerinizin büyüklüğü ,geleceğe bakışınıza ve ufkunuzun genişliğine bağlıdır.

Etrafınızda her şeyi para ve başarıya bağlayan bir sistem var. Oysa değerli olan doğru bir amaç uğruna harcanan çabalardır.

İki insanın iyi geçinmesi kusursuz olmalarıyla değil, birbirlerinin kusurlarını hoş görmeleriyle sağlanır.

Hiç kimse sizin izniniz olmadan size kendinizi kötü hissettiremez.

İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır” diyor. Biz bu ülkede 18 yaşında yaşlanmaya başlıyoruz, 30’larda ölüyoruz.70 yaşında gömülüyoruz.

Tarlanın yirmi yerini birer metre kazdığınızda birşey bulamazsınız, bir yerini yirmi metre kazdığınızda da suya ulaşırsınız.

Tatil köylerinde üç yaşındaki Alman çocuklar kendi yemeklerini kendi yer, bizim beş yaşındaki çocukların anneleri peşlerinde yemek yedirmek için koştururlar.

Aynı pencereden dışarı bakan iki adamdan biri, sokaktaki çamuru, diğeri ise gökteki yıldızları görür.

Fizik kanunlarına göre iki cisim aynı anda ve aynı yerde bulunamaz; yani beyninizde olumlu düşünce varsa olumsuz düşünceye yer yoktur, olumsuz düşünce varsa olumluya yer yoktur.

Çocuğunu çok korursan herhangi bir yazgıyı gerçekleştirmeye yetecek kadar güçlenemez.

Süpermen Türk olsaydı pelerinin kesin anası bağlardı. Bir de uçarken arkasından bağırır. “Varınca çaldır oğlum.”

Kendini acayip ciddiye alıp, işini ciddiye almayan insanlar topluluğu olduk. Keşke ciddiye aldığımız şey kendimiz değil, işimiz olsa.

Dinlemek zeka belirtisidir, konuşmak değil. İnsanlar ağızlarıyla söylediklerini kulaklarıyla duysalardı çok daha az konuşurlardı.

Son yıllarda hiç yaşlı birini karşıdan karşıya geçiren bir çocuk gördünüz mü? Ya da otobüste bir büyüğe yerini veren bir genç? Göremezsiniz. Çünkü gençler birbirini “Hüp diye çekmeye” odaklanmış durumda.

Kars’ta halkın en büyük geçim kaynağı kaz etidir.Kışın başında hazırlarlar kaz etlerini,tüm kış yerler.Köylerde halk haberleşir,herkes etkerini aynı gün hazırlar,kazanlarda pişirirken kimsenin canı çekmesin,herkesin evinde aynı anda et olsun diye.Küçük bir şey ama bu ülkeyi bana sevdirir.

Hayatı size Amerikan filmlerinin öğrettiği gibi yaşarsanız bittiniz. Çünkü tüketmezseniz var olamazsınız ve o kültürde fiziksel özellikler her şeyin önündedir.

Güçlükler hayatınızın önemli ve değerli bir parçasıdır. Sonuç çıkarmayı başarırsanız zorluklar bilge bir öğretmen gibidir. Sonuç çıkarmayı bilmiyorsanız her gün dayak yediğiniz ama hiçbir şey öğrenemediğiniz öğretmene benzer zorluklar. İşin kötü tarafı derse de girmek istemezsiniz. ,yani hayatı sevmezsiniz. Yaşadığınız her zorluk sizi hayata yaklaştırır.

“Ne gülüyorsun deli gibi” deriz ya aslında psikolojik problemi olanların %90’ı somurtur. Aklınızda hiçbir şey yoksa gülümseyin, herkes “Ne düşünüyorsunuz” diye merak eder. Gülümsemek zeka belirtisidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM