Evlatla İlgili Sözler

Evlatla İlgili Sözler

Çocuk evin neşesi,hanelerin gülü geleceğin ta kendisidir.Anne,babalar için vazgeçilmez değere sahip,üzerlerine titredikleri değerleridir.Ayaklarına taş değse yüreğimizde hissederiz.Sayfamızda bu değerli varlıklarımız çocuklarımız evlatlarımıza sözlere yer verdik.Evlatla İlgili Sözler sayfamızdaki bu Evlatla İlgili Güzel Sözleri dilediğiniz gibi sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

 

Evlatla İlgili Sözler sayfamızda sizler için En Güzel En Duygusal ve Anlamlı Evlatla İlgili Sözleri hazırladık.Evlatla İlgili Sözler Sayfamızdaki Anlamlı ve Duygusal Evlatla İlgili Sözleri dilediğiniz gibi sosyal medyada Facebook,Twitter,İnstagramda paylaşabilirsiniz.

 

Bu Yazımızda:Evlatla İlgili Sözler,Evlatla İlgili Sözler Aşk,Evlatla İlgili Sözler Anlamlı,Evlatla İlgili Sözler Facebook,Evlatla İlgili Sözler 2020,Evlatla İlgili Sözler 2019,Evlatla İlgili Sözler 2017,Evlatla İlgili Sözler Kısa,Evlatla İlgili Sözler Twitter,Evlatla İlgili Sözler İnstagram,Evlatla İlgili Sözler 2016,Evlatla İlgili Sözler Etkileyici,Evlatla İlgili Sözler Yeni,Evlatla İlgili Sözler İndir,Evlatla İlgili Sözler Paylaş bulacaksınız.

 

Evlatla İlgili Sözler

 

Çocukluk, mantığın uykusudur.

Çocuk, cennet nimetlerinden biridir.

Çocuk, dünyanın en büyük saadetidir.

Çocukluğu olmayanın gençliği de olmaz.

Babanın faziletleri,çocukların servetidir.

İyi evlat babayı vezir, kötü evlat rezil eder.

Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğmuş olur.

Hiçbir çiçek evlat kokusu kadar güzel kokmaz.

Çocuk sevgisi,Cehennem ateşine karşı perdedir.

Evladımın ayağı taşa değse benim yüreğim kanar. . .

Anneyle evladı arasında kopan tek bağ göbek bağıdır.

Evlat istediğin gibi değil, yetiştirdiğin gibi olur.

Çocuklarınıza ikram edin ve terbiyelerini güzel yapın.

Çocukları iyi yapmanın en iyi yolu onları sevindirmektir.

Tay at olunca at dinlenir, çocuk adam olunca ata dinlenir.

Çocuklarınıza ilk söz olarak Lailahe illallah’ı öğretin.

Allah’tan korkun ve çocuklarınız arasında adaleti gözetin.

Çocuk doldurulacak bir kap değil, ısıtılacak bir ocaktır.

Çocuksuz ev, meyvesiz ağaca benzer. Mustafa Kemal Atatürk

Çocuklarınıza ikramda bulunun ve onların edebini güzelleştirin.

Çocuklar biriktirilir dokuz ay on gün, ömür boyu harcanmak için.

İnsanlar çocukken daha mutludur, çünkü oldukları gibi davranırlar.

Cennetteki “Sevinç Sarayı’na, ancak çocukları sevindirenler girer.

Evlat kokusu, Cennet kokusudur. Evlat dünyada nur, ahirette sürurdur.

Oğlan babadan öğrenir meclis gezmeyi, kız anadan öğrenir sofra yazmayı.

Yeryüzü, bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık.

Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.

Annesinden dayak yediği halde, yine “anne” diye ağlayan bir çocuktur aşk.

Bir annenin boynundaki en değerli mücevher, evladının sevgi dolu kollarıdır.

En iyi muhabbetin sahibi çoçuklardır, noktasına kadar yalansızdır cümleleri.

Bir baba, evladına güzel edepten daha efdal bir şey hediye etmez. -Hz. Muhammed

Küçük bir çocuk, paha biçilmez bir rahmet, aynı zamanda da bir beladır.

Bir Anne dokuz evladını bir odaya sığdırır da dokuz evlat bir anneyi saraya sığdıramaz.

Dünyada insanın en önemli işi, yüzünü ağartacak çocuklar yetiştirmektir.Bertrand Russell

Bilir misiniz babalar kızlarına ellerini uzatırsa, kızlar onu cehenneme kadar takip eder.

Hiç bir ana-baba evladına iyi bir eğitimden, iyi bir ahlaktan daha değerli miras bırakamaz.

Çocuklarınıza dilini tutmasını öğretin, konuşmasını nasıl olsa öğreneceklerdir.Benjamin Franklin

Çocuklarınıza çok değerli birer hazineymiş gibi bakın, onları ve kendinizi onurlandırın.Bernie Siegel

Çocuklara iyilik etmek, sıratı geçmeye sebeptir onlarla beraber yiyip içmek, cehennemden kurtuluştur.

Keşke çocukken fazla mutlu olmayıp birazınıda bu zamanlara saklasaydım. Lazım oluyor arada. Cemal Süreyya

Ana ailenin güneşidir. Bir ailede o olmazsa orada büyüyen çocuklar gölgede kalmış meyveler gibi olgunlaşmazlar.

Çocuklar, anne ve babalarının kötü örnekleriyle bozulmaya devam ettikçe, yeni bir dünya kurulamaz.-Alexis Carrel

Bir adamın hayır yolunda harcadığı paranın en faziletlisi, aile fertlerine harcadığı paradır. Müslim, Riyazüs-Salihin

Bir çocuk sahibi olmaya karar vermek çok önemlidir, sonsuza dek yüreğinizin, bedeninizin dışında olmasını kabul etmektir.

Cennette ferahlık ve sevinç evi denilen öyle gösterişli bir yer vardır ki, oraya yalnız çocukları sevindirenler girebilir.

Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.

Yeni doğan çocuklar önce dinleyerek anlar ve sonra da konuşmaya başlar. İnsanları anlamanın ilk adımı dinlemeyi bilmekten geçer

Çocuk kafasının içi bilgiyle doldurulacak bir kap değildir, istediğince açmasına yardım edilecek bir çiçektir. -Noam Chomsky

Sorun çaresizlik değil, isteksizlik.İsteksiziz; çünkü çocuklukta bize uygulanan ilk şey içimizdeki isteği öldürmektir.Bernard

Kimin iki kızı olur da bunları öldürmez, alçaltmaz, oğlan çocuklarını bunlara tercih etmezse Allah onu cennete koyar. Ebu Davud

Bir çocuğu eğitirken ilk düşüncem, onun namuslu bir adam olmasıdır, bunun için de önce iyi bir yürek, sonra zeki bir kafa gerekir.

Tekrar çocuklar gibi olmamız yerine getirilemeyecek bir taleptir; ama en azından çocukların bizler gibi olmasını önlemeye çalışabiliriz.

Eğer çocuklarınızın gelişmesini istiyorsanız, haklarında başkalarına söylediğiniz iyi şeyleri onların da işitmelerini sağlayınız. Haim Jinott

Çocuklar, önce ana babalarını severler, biraz büyüyünce, onları eleştirir, sonra sorguya çeker, daha sonra da yargılarlar, bazen de affettikleri olur.

Annem yalan söyledi.Dadım yalan söyledi.Öğretmenim yalan söyledi. Bana söylenenlerin tam tersi bir dünyada ne yapılabileceğini ben nereden bilebilirim ki?

Bir çocuk için anası ve babası dünyayı temsil eder. Çocuk, annesi ve babası nasıl davranıyorsa, dünyadaki herkesin de aynı şekilde davranacağını düşünür.

Hiç şüphe yok ki ideal terbiye, çocuğun kabahatlerinden dolayı cezalandırmak değil, onu kabahat yapmaktan alıkoyacak bir seviyeye çıkarmaktır. Peyami Safa

Biz bir aileyiz. Biz güzel bir aileyiz. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? Dokunma artık aileme! Dokunma çocuklarıma! Dokunma oğluma! Dokunma gelinime!

İlk başta anne-babalarımızın çocukları, sonra çocuklarımızın anne-babası oluruz. Daha sonra anne-babamızın anne-babası, En sonunda da çocuklarımızın çocukları oluruz.

Kişinin öldükten sonra geride bıraktığı şeylerin en hayırlısı, kendisine dua eden salih bir evlad, sevabı kendisine ulaşan sadaka-i cariye, kendisinden sonra halkın amel ettiği ilimdir.

Çocuğun yanında olmalıyız, çocuğun yanında olmak çocuğa sevgi vermek demektir. Sahip çıkan sevgi değil, duygusal sevgi de değil, yalnızca çocuğa onu sevdiğinizi ve onayladığınızı hissettirecek biçimde davranmak. A. S. Neil

Evlat sahibi olmadan anlaşılamayacağı ebeveynler tarafından söylenen, pek masum, pek çıkarsız sevgidir. Hormonlarla desteklenen bir içgüdüden kaynaklanan saf,çıkarsız yani gerçek sevgi.

Evlat neydi tam olarak korktuğun yer, canın en tatlı yer, baktığın gözün tuttuğun ellerini yürüdüğün ayakların yemeğin, suyun nefesin ona gelmesin bana gelsin tüm acılar dediğin tek varlık. . .

Çocuğunuz yalan söylüyorsa ya sizden korkuyordur ya da sizin yaptığınızı yapıyordur. Yalan söyleyen anne ve babaların, yalan söyleyen çocukları olacaktır.-A. S. Neil

Çocuğun yanında olmalıyız, çocuğun yanında olmak çocuğa sevgi sozsepeti.com vermek demektir. Sahip çıkan sevgi değil, duygusal sevgi de değil, yalnızca çocuğa onu sevdiğinizi ve onayladığınızı hissettirecek biçimde davranmak.A. S. Neil

Kim “üç kız” veya “üç kız kardeş” veya ” iki kız kardeş” veya “iki kız” yetiştirir, te’diplerini (edeplendirilmelerini) eksik etmez, onlara iyi davranır ve evlendirirse cenneti hak etmiştir. (Ebu Davud-Tirmizi)

Doğum yapan her şey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye başlamış olacaktır.

Annem yalan söyledi. . . Dadım yalan söyledi. . . Öğretmenim yalan söyledi. Bana söylenenlerin tam tersi bir dünyada ne yapılabileceğini ben nereden bilebilirim ki?. . .-Bernard Shaw

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Evlat bir başkadır Anne içinde Baba içinde Rabbim evlatlarımızın eksikliklerini yaşatırmasın.inşaAllah.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM