Çarpıcı Mesajlar

Çarpıcı Mesajlar

Çarpıcı Mesajlar sayfamızda sizler için En Güzel En Duygusal ve Anlamlı Çarpıcı Mesajları hazırladık.Çarpıcı Mesajlar Sayfamızdaki Anlamlı ve Duygusal Çarpıcı Mesajları dilediğiniz gibi sosyal medyada Facebook,Twitter,İnstagramda paylaşabilirsiniz.

Bu Yazımızda:Çarpıcı Mesajlar,Çarpıcı Mesajlar Aşk,Çarpıcı Mesajlar Anlamlı,Çarpıcı Mesajlar Facebook,Çarpıcı Mesajlar 2020,Çarpıcı Mesajlar 2019,Çarpıcı Mesajlar 2017,Çarpıcı Mesajlar Kısa,Çarpıcı Mesajlar Twitter,Çarpıcı Mesajlar İnstagram,Çarpıcı Mesajlar 2016,Çarpıcı Mesajlar Etkileyici,Çarpıcı Mesajlar Yeni,Çarpıcı Mesajlar İndir,Çarpıcı Mesajlar Paylaş bulacaksınız.

Çarpıcı Mesajlar 

Kırdığın Yerden Kırılırsın.

Normaller tehlikelidir, delilere güvenin.

İnsanı insan yapan en önemli cevher; vicdanı ve merhametidir.

Ve anlıyor ki insan; değer vermek yalnızca matematikte işe yarıyor.

Fazla ciddiye almayın bu hayatı, nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.

İntihar köprüsü gibiyim bu günlerde, gözümden de, gönlümden de düşen düşene.

Senin kimin kimsen yok mu keder, benim bildiğim misafirlik dediğin, 3 gün deyince biter!

Nasıl bittiyse bundan öncekiler, bu da biter. Bite bite sonunda bende biterim. Olur biter.

Susmak kabullenmek değil, cevaptır. Eğer insan kısa cümleler kuruyorsa, uzun yorgunlukları vardır.

Boğazıma takıldı sevdan. 3 kere sırtıma vur helal de; alışık değilim harama, ondan olacak herhalde.

Tenine dokunabilmek mi? Hâşâ! Gözüm göz menziline girsin yeter. Hadi düş düşlerime; tutmayana aşk olsun.

Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstüne yağar. Ama unutma ki, rengârenk gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar.

Bir ülkede akıl ve sanattan çok servete değer verilirse bilinmelidir ki; orada keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır.

Yolunu beklerken daha dün gece, kaçıyorum bugün senden gizlice. Kalbime baktım da işte iyice; anladım ki sen de herkes gibisin!

Gönlümün meclisinde herkes konuşsun istemem, kimse müdahale etmesin aşka. Yer gök şahidimdir ki siyasi görüşüm yoktur senden başka.

Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar…

Güvenemiyorum insanlara, dil başka olmuş yürek başka. Görünmüyor asıl çehre. Artık o kadar sık değiştiriliyor ki, maskeler bile sahte.

Kalp midir insana sev diyen yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek; bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

Anlamlı Çarpıcı Mesajlar 

Vur kadehi ustam bu gecede sarhoşuz. Kalan sağlar bizimdir acıdan mayhoşuz. İki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze. Bundandır böyle dibe vuruşumuz.

Bazen hayat seni bulunduğun yerden alıp başka bir yere koyar. Ve der ki; buradan devam et! Hayatın kuralı bu, ümit etmediğimiz şeyler, ümit ettiklerimizden daha sık gerçekleşir.

Hangi çiçek, diğerini sarı açtı diye ayıplar? Hangi kuş, farklı ötünce diğerine yasak koyar? Derisinden, dilinden ötürü öldürülüyor insanlar. Ah insanlar! Her şeyi bulup kendini bulamayanlar…

Hiç kimse olduğu yerde kalmıyor, zaman akıp gidiyor insan ile birlikte. Gelmemek gibi bir şansın yok nasılsa. Ya arkadan geliyor ya da önden gidiyor bazıları. Ne mutlu, zamana yoldaş olanlara.

Sessiz ol ve kendini bul. Sen kendini bulmadıkça, kalabalığı defetmek çok zordur, çünkü o kalabalıktaki herkes, ben senin gerçek benliğinim der. Ve senin kabul etmek ya da karşı çıkmak gibi bir şansın yok.

Eğer hala kızıyorsan, kendin ile olan kavgan bitmemiş demektir. Eğer hala kırılıyorsan, gönül evinin tuğlaları pekişmemiş demektir. Eğer hala kınıyorsan, düşüncelerin yeterince berraklaşmamış demektir. Şems.

Anladım ki: insanlar; susanı korkak. Görmezden geleni aptal, affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar. Oysaki biz istediğimiz kadar hayatımızdalar. Göz yumduğumuz kadar dürüstler ve sustuğumuz kadar insanlar.

Eğer cesur değilsen samimi olamazsın. Eğer cesur değilsen sevemezsin.. Eğer cesur değilsen güvenemezsin. Eğer cesur değilsen, gerçeğin peşine düşemezsin. O yüzden önce cesaret gelir. Ve diğer her şey onu izler.

Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir. Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.

Bundan yirmi yıl sonra yaptıkların için değil, yapamadıkların için üzüleceksin. Dolayısıyla halatları çöz. Güvenli limandan uzaklara yelken aç. Rüzgârı hisset ve dalgalarla savaşmayı göze al. Unutma, bir şeyleri başarmadıkça, mükemmel bir gün yaşayamazsın!

Her insan mutlu olamaz. Çünkü gereğinden fazla özler dünü, hak ettiğinden fazla düşünür yarını. Ve hiç hak etmediği kadar bilinçsizce yaşar bugünü. Her insan mutlu olamaz. Çünkü gereğinden fazla özler hayatından çıkanları, hak ettiğinden daha büyük umutlarla bekler hayatına girenleri. Ve asla göremez yanı başındakileri…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM