Atamızdan Altın Değerinde Sözler

Atamızdan Altın Değerinde Sözler

Bu Yazımızda: Atamızdan Altın Değerinde Sözler,Atamızdan Altın Değerinde Sözler Facebook,Atamızdan Altın Değerinde Sözler 2017,Atamızdan Altın Değerinde Sözler Kısa,Atamızdan Altın Değerinde Sözler Twitter,Atamızdan Altın Değerinde Sözler İnstagram,Atamızdan Altın Değerinde Sözler 2016,Atamızdan Altın Değerinde Sözler Etkileyici,Atamızdan Altın Değerinde Sözler Yeni,Atamızdan Altın Değerinde Sözler İndir,Atamızdan Altın Değerinde Sözler Paylaş bulacaksınız.

Atamızdan Altın Değerinde Sözler sayfamızda sizler için En Anlamlı ve En Güzel Atamızdan Altın Değerinde Sözleri hazırladık.Sayfadaki Atamızdan Altın Değerinde Sözleri dilediğiniz gibi sms gönderebilir;Atamızdan Altın Değerinde Sözleri sizde sosyal medyada Facebook,Twitter,İnstagramda paylaşabilirsiniz.

Atamızdan Altın Değerinde Sözler

— Beni görmek demek,mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.”

— En büyük savaş, cehalete karşı savaştır.

— Ey yükselen yeni devir istikbal sizsiniz. . .

— BENİM NACİZ VÜCUDUM ELBET BİR GÜN TOPRAK OLACAKTlR;FAKAT, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTlR

— Türk ulusu büyüktür. Özgürlüğü ve barışı sever. Canı pahasına da olsa, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacak güçtedir. Ve yaşatacaktır. . .Cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarını Türk Ulusu çatı kimliğinde birleştirmiştir.

— Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir

— O ki bizler ve bizden sonrakiler için kendi canını feda eden biri.

— Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz

— Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir.

— Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizsiniz.

— Bütün Ümidim Gençliktedir.

— ‘Ey TÜRK MİLLETİ Su gibi akıttığın KANlNA, Dağlar gibi yığdığın kemiklerine, LAYlK OL!!

— Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

— Bir cemaatiniz, grubunuz, ekibiniz, yol arkadaşlarınız, dostlarınız olsun. Tek başına yaşanmayacağını, tek başına mutlu olunmayacağını bilin.

— Soru sorun, hiç bıkmadan soru sorun. En aykırı soruları bile sormaktan korkmayın. Soru sormak sizi cesur yapar

— Her ay tek başınıza bir şehre gidin.

— Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.

— Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.

— Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.”

— Çocuk sevgisi insan sevgisi için bir ihtiyaçtır.

— Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakarlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim.

— Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız! Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar!

— Okullardan başka; gazeteler, küçük dergiler köylere kadar yayınlanıp dağıtılmalıdır. Bizim köylümüz ne gazete ne dergi okumaz. Bilenler bilmeyenleri toplayıp, okutmayı, onlara okumayı anlatmayı bir vazife bilmelidir.

— Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize tahilin hududu ne olursa olsun, en evvel, her şeyden evvel Türkiye’nin istiklaline, temeli benliğine, milli geleneklerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir.

— Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir.

— Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eser (Türkiye Cumhuriyeti Devleti) ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak.

— Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde; yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışılmalıdır.

— Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk’ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin!. . . Bu belli. Fakat zekanı unut!. . . Daima çalışkan ol!

— Gençler! Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.

— Bir gün ulusu sizin gibi beni anlamış gençliğe bırakacağımdan çok memnun ve mesudum.”

— Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. . . . Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.

— Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.

— Tehdide dayanan ahlak, bir erdemlilik olmadığından başka, güvenilmeye de layık değildir.

— Birtakım kuşbeyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz; bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.

— Bir millette, özellikle bir milletin iş başında bulunan yöneticilerinde özel istek ve çıkar duygusu, vatanın yüce görevlerinin gerektirdiği duygulardan üstün olursa, memleketin yıkılıp kaybolması kaçınılmaz bir sondur.

— Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız.

— Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister.

— Türk milletinin son yıllarda gösterdiği harikaların, yaptığı siyasi ve sosyal inkılapların gerçek sahibi kendisidir. Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir.

— Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz. Ekonomik kalkınma, Türkiye’nin hür, bağımsız, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin bel kemiğidir.

— Bir millet savaş alanlarında ne kadar zafer elde ederse etsin, o zaferin sürekli sonuçlar vermesi ancak kültür ordusu ile mümkündür.

— Asıl uğraşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve fazilette dünya birinciliğini tutmaktır.

— Kültür zeminle orantılıdır. O zemin milletin seciyesidir.

— Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır.

— Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz.

— Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür.

— İstiklal, istikbal, hürriyet, herşey adaletle kaimdir!

— Öğretmen, yıllar sonra ödülünü alır.

— Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

— Türkiye’nin asıl sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür. O halde, herkesten daha çok refah, saadet ve servete müstahak ve layık olan köylüdür. Onun için, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iktisadi siyaseti bu aslî gayeye erişmek maksadını güder.

— Öğretmenler! Cumhuriyet sizden düşünceleri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM