Şehitlik İle İlgili Sözler

Şehitlik İle İlgili Sözler

Bu Yazımızda:Şehitlik İle İlgili Sözler,Şehitlik İle İlgili Sözler Aşk,Şehitlik İle İlgili Sözler Anlamlı,Şehitlik İle İlgili Sözler Facebook,Şehitlik İle İlgili Sözler 2020,Şehitlik İle İlgili Sözler 2019,Şehitlik İle İlgili Sözler Duygusal,Şehitlik İle İlgili Sözler Kısa,Şehitlik İle İlgili Sözler Twitter,Şehitlik İle İlgili Sözler İnstagram,Şehitlik İle İlgili Sözler 2016,Şehitlik İle İlgili Sözler Etkileyici,Şehitlik İle İlgili Sözler Yeni,Şehitlik İle İlgili Sözler İndir,Şehitlik İle İlgili Sözler Paylaş bulacaksınız.

 

Şehitlik İle İlgili Sözler sayfamızda sizler için En Güzel En Duygusal ve Anlamlı Şehitlik İle İlgili Sözleri hazırladık.Şehitlik İle İlgili Sözler Sayfamızdaki Anlamlı ve Duygusal Şehitlik İle İlgili Sözleri dilediğiniz gibi sosyal medyada Facebook,Twitter,İnstagramda paylaşabilirsiniz.

 

Şehitlik İle İlgili Sözler

Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim. (Mehmet Akif Ersoy)

Biz korkak değiliz ki saklanalım, biz çakal değiliz ki kaçalım, biz kahpe değiliz ki sırtından vuralım. Biz TÜRK’üz Kardeşim.

Vatan için yaşayıp öldünüz; siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.

Konuyorsa dalına bölücü leş kargaları: Dal kesilsin. Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan: Yol kesilsin. Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa: Kol kesilsin. Bu vatana ihanet eden baş ise: Baş kesilsin.

Sahipsiz vatanın batması haktır sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.

24 Şehit daha 24 çift göz daha kapandı hayata. 24 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa. 24 baba daha ağladı evladının musalla taşı etrafında.; Biz rahat uyuyalım diye 24 vatan evladı ebediyen uyudu.

Kan dökmeyi seven bir millet değiliz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.

20 yaşında gencecik delikanlılar şehit olmuş kime ne? Fatmagül’ün suçunu düşünmek varken şehidimin suçu kime ne? Adını şehit koysak ne fark eder?

Eğer vatan zenginin gezdiği, fakirin yattığı yer ise vatan sağ olmasın.

Vatanımız için şehit olmuş askerim. Milletçe ağlıyoruz acımız çok derin. Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin. Şehitler ölmez vatan bölünmez.

Herkes gönlünü ferah tutsun, bir kurtuluş savaşı daha kaldırır bu ülke.

Gene hangi dua’yı okudun anne. Vurulduğum yerde güneş açtı. Yine mi ağlıyorsun anne? Cennetime yağmur yağdı.

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

Boşuna dememişler SATAN SAĞ OLDUKÇA VATAN SAĞ OLMAZ diye. Bitmeyecek değil mi? Hiç sonu gelmeyecek! Yeter artık bu vatan şehit vermek istemiyor!

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır!

Sizin dediğiniz ”Vatan” dağda başlayıp çöplükte biter. Bizim bildiğimiz ”Vatan” yürekte başlayıp ”ŞEHADETLE” biter!

Sen sosyete oğlusun, incitme yazıktır ananı. Ver 30 bini, fakir kurtarsın vatanı.

Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. [Hz. Ali]

Savaşı zenginler çıkarır, yoksullar ölür. Jean Paul Sartre

Askerlikten korkuyorsan 30.000 tl vermek yerine 10.000 tl ver cinsiyetini değiştir, 20.000 tl cebinde kalsın, nasılsa her türlü adam değilsin.

Bu Vatan’ın ekmeğini yediğimiz gibi, uğruna kurşun yemesini de biliriz!

Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşunda yerler.

Türk bayrağı o kadar asildir ki Amerikan bayraklı şortlar gibi kimsenin götünde göremezsiniz.

Şehidin anası çekmesin acı derdi varsa bulunmalı. İlacı Şehidin anası olur baş tacı şehit anasına evlat olmalı.

Kurşun oruç bozmaz şehidim. Sen bugün ALLAH katında iftara davetlisin!

Nasıl öldü dedim nasıl ben ona, Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez. Öldü denilmezmiş şehit olana Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez.

Nasılsın diye sorma, ülkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı.

Senin kanınla yoğruldu bu kutsal topraklar senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

Koltuğa yan gelip yatanlara ceset! Vatan uğrunda can verip yatanlara şehit denir!

Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit.

Dağların tepesine, eşkiyanın alnına, kızların kalbine ölümsüz Mehmetçik yazacağım.

Ard arda dizili ay yıldızlı bayraklara bürünmüş, hayatının baharında soldurulmuş, kefenlerine kan bulaştırılmış cennet bekçileri, uğurlanıyor analarının feryatlarıyla mekanların en yücesine

Bizim dirimiz ASKER, ölümüz ŞEHİT’tir. Sizin diriniz KALLEŞ, ölünüz LEŞ’tir..

Kaç çocuk yapmak lazım şimdi? Kaçı erkek kaçı kız olsun? Kızların kaçı tecavüze uğrasın sussun? Erkeklerin kaçı şehit olsun da vatan sağ olsun?

Ah be Anadolu. Şimdi her köşen ağlayan ANA’dolu.

Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin MEHMEDİM şehit olmuşsun çok utandım..

Babam bile olsa karşımda duran, önce vatan sonra vatan!

Dağda 3-5 koyun sürüsü. Tutturmuş bir kürdistan türküsü. Eline almış bayrak diye bir masa örtüsü. Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü. Sen soyu soysuz toprak senin neyine. İte itlik yapıp kafa tutma beyine. Anlasa dediğimi sokaktaki köpek ağlar haline !

Bir elimde silah, birinde Kuran. Geldi diyorlar bak şehitlik sıran!

Utanıyorum şehidim, utanıyorum, yemekten, içmekten, senin annen ağlarken gülmekten utanıyorum! Sanma ki; unutuyor, unutturuyoruz. Unutanları barındırmaktan utanıyorum. SEN; vatan için bizim için şehit olurken, seni görmezden gelenlerden utanıyorum.

Feriha varken bunu düşünmek niye? Ana karnında bir sabi pusu yemiş kimin umrunda? Hadi hep birlikte Kurtlar Vadisi Pusu seyretmeye. Evladını 20’sinde kaybeden ananın acısı kimin umurunda? Cemile’nin acısını düşünsene. Asıl yetenek vatana can vermek için canından vazgeçmek iken bırak bu edebiyatı Acunla Yetenek Sizsiniz Türkiye…

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM