Ramazan Mesajları

Ramazan Mesajları

Bu Yazımızda:Ramazan Mesajları,Ramazan Mesajları Aşk,Ramazan Mesajları Anlamlı,Ramazan Mesajları Facebook,Ramazan Mesajları 2020,Ramazan Mesajları 2019,Ramazan Mesajları Duygusal,Ramazan Mesajları Kısa,Ramazan Mesajları Twitter,Ramazan Mesajları İnstagram,Ramazan Mesajları 2016,Ramazan Mesajları Etkileyici,Ramazan Mesajları Yeni,Ramazan Mesajları İndir,Ramazan Mesajları Paylaş bulacaksınız.

 

Ramazan Mesajları sayfamızda sizler için En Güzel En Duygusal ve Anlamlı Ramazan Mesajlarını hazırladık.Ramazan Mesajları Sayfamızdaki Anlamlı ve Duygusal Ramazan Mesajlarını dilediğiniz gibi sosyal medyada Facebook,Twitter,İnstagramda paylaşabilirsiniz.

 

Ramazan Mesajları

 

 

On bir ayın Sultanı Hoş Geldin Ya-Şehr-i Ramazan. . .

 

Ramazanda Allah’i zikreden magfiret olunur. Ve o ayda Allah’dan dilekte bulunan kimse de mahrum edilmez. – Hz. Cabir (R.A)

 

Bu mübarek ay İnşallah ülkemize barış huzur ve mutluluk getirir..

 

Ramazan orucu farz, teravih namazı ise sünnettir. Bu ayda oruç tutup, gecelerini de ibadetle geçirenin günahları affolur.Ramazan- Şerifleriniz Hayr olsun..

 

Bu ay Ramazan diye adlandırıldı; çünkü bu ay günahları temizler..Hayırlı Ramazanlar..

 

Ramazan ayının bereketli sofralarınıza, huzuru kalbinize, imanı dualarınıza yansısın Ramazan ayınız mübarek olsun.

 

Ramazan ayı kalbine teselli, ruhuna ilaç, duaların kabul, Ramazan ayın mübarek olsun.

 

Mübarek ayımızda nefsimizi oruçla keselim, şeytanı dualarımızla yenelim, kendimizi imanımızla belirleyelim. . . Hayırlı Ramazanlar.

 

Ramazan ayının verdiği bereket İftar sofralarınıza tat ve huzur getirmesi dileğiyle, Hayırlı Ramazanlar.

 

Ramazan ayı ; kalbini O’nun yoluna koymaya. . . Ellerini O’nun dergahına açmaya. . . Ruhunu doyurmaya. . . Kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun. . . Hayırlı Ramazanlar.

 

Gözlerimiz ışık dolu, kalbimiz iman dolu, avuçlarımız dua dolu olsun, Ramazan ayımız hepimize mübarek olsun. . .

 

Ramazan ayı ; kalbini O’nun yoluna koymaya. . . Ellerini O’nun dergahına açmaya. . . Ruhunu doyurmaya. . . Kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun. . .

 

Ramazan ayının bereketi hanenize, hoşgörüsü gönüllerinize, sabrı ruhunuza dolsun, Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun. . .

 

Ramazan Ayı ;sana Vücudunun sıhhat ve selametli olan az yemeğe;Ruhunun sıhhat ve selameti olan günahsız olmaya; dininin sıhhat ve selameti olan Peygamber Efendlmlzln (S.A.V) güzel ahlakına sahip olmaya veslle olsun.

 

Ramazan ayı sana bir muştu, kalbine teselli, ruhunu karanlık ruhların baskısından kurtarmaya vesile olsun. . .

 

Ramazan geldi hoş geldi, yüreklere huzur geldi. lşıksız evlere güneş, duasız ellere dua geldi. Rabbim bu ayda hayırlı kullardan olayı bütün din kardeşlerime nasip etsin. Ramazanı Şerif ayınız kutlu, gönlünüz dua dolu olsun.

 

Cennetin Reyyan adlı bir kapısı vardır; o kapıdan ancak oruç tutanlar girecektir.

 

Her kim ramazan ayını susarak oruç tutar da, kulağını, gözünü, dilini, şehvetini ve vücudunun organlarını yalandan, haramdan ve gıybetten Allah’ın rızası için korursa, yüce Allah onu kendine yakın kılar, öyle ki o adam Hz İbrahim Halilullah’ın makamına ulaşır ve onunla birlikte olur.

 

Arzın kapılarının açık olduğu bu mubarek ayda kesenize tohum tohum dua menekşeleri saçmanız temennisiyle hayırlı Ramazanlar.

 

Gözlerimiz ışık dolsun, gönüllerimiz iman aşkına boğulsun, avuç içlerimiz dua dolu olsun. Bu mübarek ayda bütün dualar kabul, bütün sadakalar makbul, bütün oruçlar kabul olsun. Ramazan ayınız mübarek olsun.

 

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. Hoşgeldin 11 ayın sultanı.”

 

Bütün dualar gül kokar bu ay. İmanı yüksek ilmi derin olanlar bilir ki Ramazan ayı ayların en makbulüdür. Bu ayı oruçla, namazla ve niyazla girmenizi temenni eder Ramazan ayınızı kutlarım.

 

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. . . Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle. . . Hoşgeldin on bir ayın sultanı. . .”

 

Mübarek Ramazan ayı; sana vücudunun sıhhat ve selameti olan az yemeğe. Ruhunun sıhhat ve selameti olan günahsız olmaya. Dininin sıhhat ve selameti olan Peygamber Efendimizin (S.A.V) güzel ahlakına sahip olmaya vesile olsun.

 

Mübarek Ramazan ayına özel Rahmet, Bereket ve Mağfiret ile dopdolu olman dileklerimle.

 

Ramazan ayı ; kalbini O’ nun yoluna koymaya. . . Ellerini O’ nun dergahına açmaya. . . Ruhunu doyurmaya. . . Kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun. . .

 

Mübarek Ramazan Ayı Kalbini O’nun yoluna koymayı Ellerini daim O’nun dergahına açmaya vesile olsun.

 

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün melekler sizinle, dualarınız kabul Ramazan ayınız mübarek olsun. . .”

 

Ramazan ayında verilen bir sadaka, başka aylarda verilen bin sadakadan daha hayırlıdır.

 

Sevgi söze dolarsa dua olur, dua Allah’a ulaşırsa nur olur, aynı yolda birleşen dualarımızın nur’a dönüşüp Rabbimize ulaşması dileği ile Ramazanın Mübarek Olsun.

 

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Hoşgeldin 11 ayın Sultanı.

 

Sevgi söze dolarsa duа olur, dua Allah’a ulaşırsa nur оlur, aynı yоlda birleşen dualarımızın nur’a dönüşüp Rabbimize ulаşmаsı dileği ile Rаmаzаnın Mübarek Olsun .

 

Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun,acılar unutulsun,dualarınız kabul ve Ramazanınız mübarek olsun.

 

Bu Mübarek Ramazan ayında tüm şeytanlar bağlanır.Cennet kapıları açılır. O kapıdan girebilmemiz dileğiyle.Hoş Geldin Ya-Şehri Ramazan. . .

 

Allah-u Teala melekleri oruç tutanlara dua etmekle görevlendirmiştir.Rabbim Ramazanın hakkını verenlerden eylesin..

 

Kim Ramazan ayını oruçlu geçirir ve haramlardan ve iftiradan sakınırsa, Allah ondan razı olur ve cenneti ona farz kılar.Bu Ramazan vesilesiyle Cennetine al Ya Rabbim…

 

Bu Ramazanda sadece aç kalmayı değil de;Tüm bedenimizle oruç tutmayı nasip et Allah’ım…Hayırlı Ramazanlar..

 

Ramazan ayı kalbine teselli, ruhuna ilaç, duaların kabul, Ramazan Ayın Mübarek Olsun.

 

Cenab-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan ayını tebrik ederim.

 

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayınız mübarek olsun.

 

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle. Hoş geldin on bir ayın sultanı.

 

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. Hoş geldin 11 ayın sultanı.

 

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hu lara karışsın aminler, mübarek aydır gelen, gelin ey Fatihalar, Yasinler… Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile osun.

 

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün melekler sizinle, dualarınız kabul Ramazan ayınız mübarek olsun.

 

Ramazan ayı girdiğinde Allah Teâlâ arşı taşıyan meleklere, tespihten ellerini çekip Muhammed (s.a.s.) Ümmetine ve müminlere istiğfarda bulunmalarını emreder. Hz. Ali (r.a.)

 

Kim Ramazan orucunu tutar ve ona şevval ayından altı gün ilave ederse, sanki yıl orucu tutmuş olur. (Tirmizi, Savm 53, (759); Ebu Davud, Savm 58, (2432)

 

Tüm Müslüman ailesinin bu mübarek ayda ettikleri duaları yüce Rabbimden kabul etmesini dilerim âmin… Bütün İslam âleminin mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilerim.

 

Allah-ü Teâlâ’nın, gözlerin görmediği, kulakların işitmediği ve hiç kimsenin hayaline bile gelmeyen nimet dolu sofrasına, ancak oruçlular oturur. Ramazan ayınız mübarek olsun.

 

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek Ramazan ayında dualarda buluşmak ümidiyle.

 

Hz. Ebu Bekir (r.a) buyuruyor ki: 4 şeyi 4 yere bırakın. 1-Uyumayı kabre, 2-Rahatı sırat köprüsüne, 3- Övünmeyi mizana, 4- Arzu ve istekleri cennete. Ramazan ayınız hayırlar getirsin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM