Öğretmenler Günü Sözleri

Öğretmenler Günü Sözleri

Bu Yazımızda: Öğretmenler Günü Sözleri,Öğretmenler Günü Sözleri 2018,Öğretmenler Günü Sözleri Facebook,Öğretmenler Günü Sözleri 2017,Öğretmenler Günü Sözleri Kısa,Öğretmenler Günü Sözleri Twitter,Öğretmenler Günü Sözleri İnstagram,Öğretmenler Günü Sözleri 2016,Öğretmenler Günü Sözleri Etkileyici,Öğretmenler Günü Sözleri Yeni,Öğretmenler Günü Sözleri İndir,Öğretmenler Günü Sözleri Paylaş bulacaksınız.

Öğretmenler Günü Sözleri sayfamızda sizler için En Anlamlı ve En Güzel Öğretmenler Günü Sözlerini hazırladık.Sayfadaki Öğretmenler Günü Sözlerini dilediğiniz gibi sms gönderebilir;Öğretmenler Günü Sözlerini sizde sosyal medyada Facebook,Twitter,İnstagramda paylaşabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Sözleri

— Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir.— H.V. Dyke

— Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.— Atatürk 24 Kasım tüm öğretmenlere hayırlı olsun.

— Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.— Atatürk 24 Kasım tüm öğretmenlere hayırlı olsun.

— Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınızın kazandığı için yol açtı.Gerçek zaferi siz,öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz. . . Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.— Atatürk

— Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki,toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.— Atatürk

— Öğretmenlik Tanrı sanatıdır.— Hz.Ali

— Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın — kültürün müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik — uygulama mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir. — Atatürk

— Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir.— Atatürk

— Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.— Atatürk

— Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. — Atatürk

— Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. — Atatürk

— Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.— Atatürk

— Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.— Atatürk

— Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.— Hz. Ali

— Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.— Diyojen

— Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.— Socrates

— Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.— Atatürk

— En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir Milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur.— Atatürk

— Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.Atatürk

— Yeter derecede eğitime sahip olmalısın ki, çevrende insanları gereğinden büyük görmeyesin; fakat bilgeliği sağlayacak kadar da eğitimin olmalı ki, onları küçük görmeyesin.— M.L. BOREN

— Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur.

— Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz

— Başarım da sen varsın . . .kalbim ismini ansın.saygılar senin olsun. . . sevgili öğretmenim

— Siz Öğretmenler ‘sevgi Elçileri’ Siniz. Sınıfta Yaşama Sevinci, Toplumda Huzur, Ülkede Barış, Meslektaşları Arasında Demokratlığın Simgesisiniz.

— Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz. . . .

— Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler günün kutlu olsun.

— Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

— Bizi seven, öğreten, hata yaptığımızda affeden, büyüklüğünü hep koruyan, büyüdüğümde anılarımda özel yerleri olacak olan öğretmenlerimin Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Hepinizi çok seviyorum.

— Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

— Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Ben sizin kırk yıl değil ölünceye kadar köleniz olurum. . .
— Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum.

— Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız. Öğretmenler gününüz kutlu, başarılarınız daim olsun.

— Öğretmenim, bu mutlu gününüzde size sağlık ve mutluluklar diler, ellerinizden öperim.

— Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.— Hz. Ali Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.

— Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.— Atatürk 24 Kasım tüm öğretmenlere hayırlı olsun. . .

— Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.— Atatürk 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm ulusa kutlu olsun. . .

— Öğretmenim bilir misin seni nasıl sevdiğimi? Sorsan bana nerede yerin gösteririm ben kalbimi. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. . .

— Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakar insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. . .

— Çocuklarımızın Yetişmesinde Büyük Rol Oynayan, Her Türlü Fedakarlığı Gösteren Sizlere Çok Borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

— Bir Ulusun Çağdaş Ülkeler Düzeyine Erişebilmesi; Eğitim Ve Öğretimin Kaliteli Ve Bilimsel Yöntemlerle Yürütülmesi ile Ancak Mümkün Olabilir. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun..

— Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. . .

— Öğretmen, bir bahçıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. . .

— Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza tas dokunsa bizden önce üzülendir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. . .

— Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.— Atatürk

— Bir gün dersem ki ben öğretmenim sen güneş kadar uzakta bile olsan her bakışımda gülümseyişini görürüm ışıksız açmazmış çiçek, gelmezmiş bahar inan seninle her mevsim bahar öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. . .

— Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Avukat, doktor, hakim, hepsi senin eserin bu ülke, bu insanlar senindir öğretmenim. Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. . .

— Bir gün adımı soranda çocuklarım kendimden önce senin adını söylerim solmadan açabiliyorsa körpe tomurcuk, uğrunda harcanır boncuk boncuk, yine de bitmez öğretmenim var derim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. . .

— Bir gün dersem ki, ben öğretmenim kalemimin mürekkebi alın terindir. Vedalaşıp gidersem öğretmenim unutmayı unuturum da, unutmadığım kalbimdeki en güzel yerindir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. . .

— Yılın bir günü hatırlamakla senin hakkını nasıl ödeyebilirim ki? Her zaman kalbimde olacaksın. Hayatım boyunca seni hiç ama hiç unutmayacağım öğretmenim. Öğretmenler gününü kutlarım, seni çok ama çok seviyorum.

— Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. . .

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM