Damlalarla İlgili Sözler

Damlalarla İlgili Sözler

Bu Yazımızda: Damlalarla İlgili Sözler,Damlalarla İlgili Sözler Facebook,Damlalarla İlgili Sözler 2018,Damlalarla İlgili Sözler 2017,Damlalarla İlgili Sözler Kısa,Damlalarla İlgili Sözler Twitter,Damlalarla İlgili Sözler İnstagram,Damlalarla İlgili Sözler 2016,Damlalarla İlgili Sözler Etkileyici,Damlalarla İlgili Sözler Yeni,Damlalarla İlgili Sözler İndir,Damlalarla İlgili Sözler Paylaş,Damla İlgili Sözler,Damla İlgili Sözler Facebook,Damla İlgili Sözler 2018,Damla İlgili Sözler 2017,Damla İlgili Sözler Kısa,Damla İlgili Sözler Twitter,Damla İlgili Sözler İnstagram,Damla İlgili Sözler 2016,Damla İlgili Sözler Etkileyici,Damla İlgili Sözler Yeni,Damla İlgili Sözler İndir,Damla İlgili Sözler Paylaş bulacaksınız.

Damlalarla İlgili Sözler sayfamızda sizler için Damlalarla İlgili Sözleri hazırladık.Sayfadaki Damlalarla İlgili Sözleri dilediğiniz gibi sms gönderebilir,sosyal medyada Facebook,Twitter,İnstagramda paylaşabilirsiniz.

Damlalarla İlgili Sözler

— Zindanda yaşar gibi görünen yalnız iki şey vardı. Rutubet yüzünden cızırdayan fenerin fitiliyle, tavandan muntazam aralıklarla düşen damla. (Victor Hugo)

— Damlanın içinde hayat var fakat dalganın içinde ölüm. (Hebbel)

— Nokta benek oldu, benek damla oldu, damla şekil oldu, şekil çocuk oldu. (John Boyne)

— İntihar, akla düşen bir damla asittir. Onunla yıkanmasını bilmeyen delik deşik olur ve erir. Bu yüzden intiharın eşiğinden dönen yoktur. (Hakan Günday)

— Bir damla deyip geçmeyin, bir damladan bir insan oluşur, bir damladan bir fidan yetişir.

— Damla, kendini tamamlayınca damlar. (G. Büchner)

— Hayat bazen bir gülümseme kadar güzel ve sessiz çığlıkları içinde biter. Bazen de bir damla gözyaşı kadar acı ve zehir gibi olurmuş. (Huriye Saraç)

— Her insan yağmur damlası gibidir. Kimisi çamura, kimisi gül yaprağına düşer. (Hz. Mevlana)

— Bir damla kan. Bir damla gözyaşı. Ter bir damla. İnsan. Karışık bir nutfe imtihan. (Nazan Bekiroğlu)

— Ağlama sen! Seni hüzünde görmeye dayanamam, bir damla gözyaşın eritir beni. Ağlama, ben ağlıyorum zaten senin için. (Ahmed Günbay Yıldız)

— Bir damla kötülük öyle bir zehirdir ki. (William Shakespeare)

— Bağışla beni, eğer kalemimin mürekkebine arada sırada bir damla acı da karışıyorsa, evet, bağışla. (Stefan Zweig)

— Saniyeler tek tek, damla damla akıyor, birbirini izleyen saniyelerin arasında bir sonsuzluk uzanıyordu. (Khaled Hosseini)

— Derken geleceğim sana, uçsuz bucaksız bir damla katılacak, uçsuz bucaksız bir okyanusa. (Halil Cibran)

— Bilirsin beceremem yalnız yaşamayı. Bir damla su olsam, gider rakıya damlarım. (Küçük İskender)

— Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin dostun olmak.

— Damlaya damlaya göl olur. (Atasözü)

— Damla, kendini tamamlayınca damlar.

— Küçük bir su damlası kadar narin ve güzelsin sevgilim.

— Rahmetinden bir damla yüreğime düşür Ya Rab.

— Damlanın içinde hayat var fakat dalganın içinde ölüm. Hebbel

— Damla, kendini tamamlayınca damlar. G.Büchner

— Her yağmur damlası seni seviyorum demek olsaydı, her yeri sel götürürdü.

— Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir. Brezilya Özdeyişi

— Gülüşüne yağmur damlası çarpsa, şiir olur. Bunu bir ben bilirim, bir de gökyüzü. – İsmet Özel

— Yağmur yağıyor. Kaçmıyorum, kaçamıyorum. Damlalarla bütünleşip toprağa sızıyorum usul usul, ben bir şeylere, bir şeyler bana hasret. – Serdar Sarıoğlu

— Yağmur olsan binlerce damla arasında bulur tutardım seni, çünkü korkarım, toprak aldığını vermiyor geri…

— Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki birtanem her gün yağmur yağardı.

— Yağmur duası kabul olmuş, toprak gibi kokuyor gözlerim. Her düşen iki damla arasında, yıkanıyor ölü bedenim…

— Yüzüne yar eli gibi değmiyorsa damlalar, yağmur şehre yağıyordur sana değil…

— Sonra belki çay içeriz. şansımız varsa yağmur da yağar. Damlalara huzur yüklemece oynarız. Benim damlam seninkini alnından öper. Güzel şeyler olur belki. Sen gel bence… – Lale Müldür

— Sen ile ben, iki yağmur damlası gibi. Kavuşmamız imkansız…

— Sen gökyüzünden yağmayı bekleyen yağmur damlası. Ben yeryüzünde seni bekleyen toprak parçasıyım…

— O bir okyanus; Ben, bir küçük yağmur damlası… Her insan yağmur damlası gibidir. Kimisi çamura, kimsi gül yaprağına düşer. – Mevlana

— Sabahları yüzüne çarptığın her su damlası, benden sana günaydın öpücüğü olsun sevgilim.

— Her insan yağmur damlası gibidir. Kimisi çamura, kimisi gül yaprağına düşer.

— Bilirsin beceremem yalnız yaşamayı. Bir damla su olsam, gider rakıya damlarım. Küçük İskender

— Sen gözlerimde bir damla yaş olsaydın, seni kaybetmemek için ömür boyu ağlamazdım.

— Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin kardeşin olmak.

— Cama vuran her damlada bir tek sen varsın… Ne istiyorum biliyor musun her gün yağmur yağsın.

— Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin dostun olmak.

— Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

— İki damla gözyaşı düştü gülüme, sonra kurudu tuzu kaldı geriye… Denizleri aşıp aşkıma yol aldı bir umutla yeşerip tekrar açacak diye.

— Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin dostun olmak.

— Yanağına düşen kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön, oradayım.

— Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Yüzün ve gülün hiç solmasın, sevdiklerin hep yanında olsun.

— Seni ne kadar sevdiğimi merak ediyorsan, yağan yağmurun her damlasını tutmaya çalış, tutamadığın her yağmur damlası kadar seviyorum seni.

— Sevgi yağmuru olsam yağsam odana, ıslatsam seni tek tek düşen damlalarımla yavaş yavaş… Rüyalarında aşk seli olup aksam üstüne.

— Gecenin son bulunan karanlık güneşi damla, damla erirken sana iki şey söylemek istiyorum seni özledikçe seviyor sevdikçe daha da özlüyorum.

— Seni ne kadar sevdiğimi merak ediyorsan, yağan yağmurun her damlasını tutmaya çalış, tutamadığın her yağmur damlası kadar seviyorum seni.

— Hasretin öldürdü beni, şimdi geceler çaresiz. Şimdi yağmur damlası gelip konar dudaklarıma sessiz. Söylemiş miydim hasretin öldürdü beni hiç sebepsiz.

— Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakin unutma.

— Gözlerin dalarsa bil ki düşündüm seni, kulağın çınlarsa bil ki andım seni, gece uyanırsan bil ki resmini öptüm, gözlerinden yaş damlarsa bil ki sensiz öldüm.

— Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamını taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı.

— Ve gel demişti kadın. Kalbinin başkası için attığını bilmediği için adamın. Nereden bilebilirdi ki, damla damla ümitler deniz olmuştu sayesinde.

— Ne diye böbürlenip büyükleniyorsun. Doğumun bir damla su, ölümün bir avuç toprak değil mi? – Şems-i Tebrizi

— Hiçbir su damlası kendisini selden sorumlu tutmazmış. Ama deryalarda su damlalarından oluşur.

— Yağmurda yağan kar tanesi, eriyip dudaklarına indiğinde, hissettiğin o bir damla serinliği, benimle paylaşmak istersen, yönünü rüzgara dön, Ben o rüzgardayım.

— Rüzgarın kemanını çaldığı ve damlaların pencerene vurduğu bir gecede, yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin tüm güzellikler senin olsun.

— O gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi zaman yanımdasın, kimi zaman rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

— En büyük okyanusta bir su damlası olmak, uçsuz bucaksız sahilde bir kum tanesi olmak ama en önemlisi milyonlarca insanın içinden senin sevgilin olmak.

— O gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi zaman yanımdasın, kimi zaman rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

— Mutluluğun peşinden koşma mutluluk senin peşinden koşsun ve hayatta öyle mutlu ol ki gözlerinde akan bir damla yaş arayıp da bulamayanların sadakası olsun.

— Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen, yere düşen her yağmur damlasını tutmaya çalış. Tutabildiklerin senin sevgin, tutamadıklarınsa benim sana olan sevgimdir.

— Hayat bir film gibi. Çileli ya da zevk verici. Gülüp ağlayanı da var. Ağlayanı güleni de var. Gülenler çok ağlar. Ağlayan yürekleri taş bağlar. Her bir damlacık anılar.

— Dünyada ki bütün çöller bir avuç kalırcasına birer tanecik insan olsalar ve bütün denizlerdeki sular bir yudum kalırcasına birer damla insan olsalar unutma ki tek seveceğim kişi sensin.

— Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen yere düşen her yağmur damlasını tutmaya çalış; tutabildiklerin senin sevgin, tutamadıklarınsa benim sana olan sevgimdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM