Akıllı Sözler,Akıllıca Sözler,Akıl Dolu Sözler

Akıllı Sözler,Akıllıca Sözler,Akıl Dolu Sözler

Akıllı Sözler sayfamızda sizler için Akıllıca Sözler,Akıl Dolu Sözler,Akıllı Sözler Kısa, Akıllı Sözler Anlamlı, Akıllı Sözler Facebook, Akıllı Sözler Twitter, Akıllı Sözler Whatsapp,En Akıllı Sözler  hazırladık.Mesajları dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

Akıllı Sözler,Akıllıca Sözler,Akıl Dolu Sözler

En güzel cinayetlerimi geçmişimi öldürürken işledim.

Kimse sanmasın kendini hint kumaşı, bir gün gelir biri vurur makası.

Eger inceldigi yerden kopmasina izin vermessen en saglam yerinden kopar.

İçiyorum diye kızıyorsun ama bilmiyorsunki ben ayıkken daha tehlikeliyim!

Kariyer çok harika bir şey , ancak soğuk bir gecede ona sarılıp yatamazsınız.

İnsanların yaptığı sahteparalar kadar paraların yaptığı sahte insanlar vardır.

Bir İnsanın Sana Neler Verebileceği Değil, Senin İçin Nelereden Vazgeçeceği Önemlidir

Semtimizin ve şehrimizin en çok renklerini sevdik, ekmek yediğimiz yere ihanet etmedik !

Şimdi lanet okuyacak hangi kelime ifade eder seni. Sen zaten her kelimeye hakaret değil misin?.

Her gece üstünü açma üşütürsün, diyeceğine; bir kere de, kalbini açma üzülürsün, deseydin ya anne.

Ucu kurşun karası olmuş bir silgisin şimdi sen, geçmişimi silmeye çalıştıkça geleceğimi karalıyorsun.

Attığın kazıkları saklıyoruM. Saklıyorum ki gün gelip bana geri döndüğünde seni oturtacak yerim olsun.

Herkes ikinci bir şansı hakeder’ derler ya hani. Unutma, ‘Seven gerçekten sevse, ilk şansını kaybetmezdi’.

Akıllı Sözler
Akıllı Sözler

Akıllıca Sözler

Eğer ‘unutmak” 7 harfi yan yana getirmek kadar koLay oLsaydı, bizde 5 harfi yan yana getirir ‘mutLu” olurduk.

Neyim varsa sildim, geçmişe dair. Yarınlarım artık dünsüzdür. Ve kaybettim yaşama sevincimi. Hükümsüzdür!

Ne iş yαpαrsın dedi: “Hαmαlım ben dedim”. Nαsıl yαni dedi. “Elimden tutmαsını bilenin yüreğini tαşırım dedim.

Genelev’in camına yapıştırılan “cumaya gittim,geleceğim” yazısı gibi birşeydi senin bana “seni seviyorum” demen.

Giden midir terkeden, yoksa kalan mı ? -Şair der ki;Kalan gidenin gitmesine ses çıkarmıyorsa,çoktan terketmiştir.

Korkma bana aşık olmaktan, ya da bir gün çekip gitmekten;çünkü kalbimdeki hiçbir cesedi sahipsiz bırakmadım ben..

Bazen susarsın, yenilmiş sanırlar seni; eksik ve yaramaz. Unutma, susan bilir ki konuştuğu zaman kimse kaldıramaz.

Sen git , varsın herkes sana benzesin , varsın hep koLpadan yaşayaLım aşk’ı imkansızı , biLki bu sana son dümen kırışım.

Başarmak zordur, Kolaya kaçarsan sonuç basitleşir. Unutma, Yokuş aşağı inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir.

Bir el tutmak istersin ya bazen, yada birine sarılmak. Malesef izin vermez buna hayat. Kendine sarılmalısın sende hayata inat.

Hayat Bir Sınavdı… Adımı Yazdım Çıktım.. Ben Bu Sınavdan Sıfır Aldım Ama , Adımın Altında Bembeyaz Bir Sayfa Bıraktım..!!

Bırak bütün insanlar seni tanısın;ama hiç kimse seni tam olarak tanımasın.İnsanlar sığ yerini gördükleri dereyi kolay geçerler.

Provası yok hayatın… Ne yeniden yaşamak mümkün, ne de yaşadıklarını silebilmek.Önemli olan, ilk defa değil son defa sevebilmek.

Başaşağı bir gelecek tasarlıyorsun bana. Seni seviyorum, hiç yokmuşsun gibi seviyorum seni. Artniyetsiz, haketmediğin kadar temiz.

Kolay degildir seni seviyorum demek.düşünmeden asla söylememek gerek.Seviyorum dediyse yürek.ölene dek sözünde durması gerek!

Makyajını Silme Sakın Yüzünden , Eser Kalmamış O Eski Halinden ; Artık Sadece Rüyalarımda Kal Sen , O Doğal Halinle Sevdim Seni Ben.

Arkαmdαn oynαnαn oyunlαrı görmüyorum sαnmαyın : Sαdece Çocuklαrın beyin gelişimi için oyunα ihtiyαçlαrı vαr diye müsαde ediyorum.

Akıl Dolu Sözler

Çok üşüyorum,dedim.. Dur üstüme birşey alıp geleyim,dedi..Nasıl yani ama üşüyen benim,dedim..Tamam işte içimdesin ya,dedi; ısındım..

Ağlamayacaksın! Ağlamak iki kirpik arasına kurşun sıkmak gibidir, uzun uzun yürümektir ağlamak. Ağlamak eğer okuma-yazman yoksa sahicidir.

Sessizce fısıldadı “Hep Mutlu Ol” İçimden cevapladım “Sen Hiç Mutlu Olma” ” Şimdi kim kimi daha çok seviyor acaba… mutlu ol diyen mi olma diyen mi ?

Kurdelesini yeni takmış bir çocuğun;Okuma yazmayı sökmesi gibi söktüler seni… benden…Artık adının geçtiği kelimelerin altını kırmızı kalemle çiziyorum;Ki ne kadar kan kaybettiğim belli olsun.

Hiçbirzaman Sevemedim Vedaları , Sevgiliden Ayrılırken veya Askere Giderken ; O Otobüsün Cam Kenarında Yolları İzlemek Varya , Aslında Bir Yarın Bıraktığın Yerde , Başka Bir Yere Giderken.

Benim şizofren sancılarım var.Her gün aç karnına içtiğim anti depresanlarım!Yüzümü palyaço gibi boyadığım rengarenk kahkalarım.Küfürlerim var benim, gece yarısı sokak aralarında kaybolduğum.

Cebimde beş kuruşumun olmadığını sanırken,Canımın şeker çekip,Tam ona yetecek kadar paramın olduğunuFark etmek gibiydi gelişin…Bir dilenciye verilen sadaka kadar sevap, Bir çocuğun sevinci kadar temizdin.

Keşke perili bir köşkümüz olsa, panjurlarıysa , simsiyah. Bahçesindeki dar ağacinda bir salincak.. Birde örümcek ağlari ile örülü bir hamak. Günahlar üstüne kurulu bir yuva, Birbirimizi kesip sevişsek seninle; yildizlarin altinda.

“Uzaktan sevmek daha güzeldir bazen. Ne incitir, ne acıtır. Ne yaralar ne kanatır. Gözlerinle görmediğin ama sesini duyduğun, varlığıyla huzur bulduğun bir denizin yakınında yürümek gibidir böyle sevmek…Uzaktan sevmek en güzelidir bazen.”

Bir aşk için yapabileceğin her şeyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yalnızsan, için rahat olsun. Giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka… hiçbir işe yaramayacaktır.

Akıl Dolu Sözler Uzun

Önceleri hatayı hep kendimde bulurdum… “Az geçtim” kalbinden…! derdim hep… söyleyemedim sewdiğimi diye ağlardım geceleri… Ama senin bir başkası için yandığını gördüm ya… “az geçtim” demiyorum artık… bir harf daha ekledim acım diner belki diye… artık ” Vazgeçtim”.

Bana düşlerini ödünç versene,Merak ediyorum içlerinde var mıyım ? Hadi bir yalan söyle bana.De ki ” sen yaşıyorsun her birinde ”.. Çocuk gibi inanayım…Merak ediyorum sendeki beni..Bilmiyorum ne kadarım? Bana düşlerini , Bir geceliğine ödünç ver..Kendime senin yüreğinle bakayım.

Oysa ben, bu yaz serin geçer ve sessiz kalmayı tercih ederek, evimde, odamda, fallar açarım, belki biraz müzik dinler, ağlarım diye ummuştum. Hatırdan hiç çıkmayan yüzlerin hiç çıkmayacak fallarını açarım, bir parça tarihe geçerim diye ümit etmiştim. Ama olmadı. Olmadı işte, savruldum.

Olması gerektiği kadar fedakar biriyim aslında; daha fazlasını umma açıkçası. Endişelerim, ideallerim, halletmeye çalıştığım meselelerim var. Başkalaşmaya çalışıyorum. Gözardı edilmiş tutumlar edinmek hoş. Değişmek, hiç de zor değil. Yalnızca özgür olabilsem, sorun kalmayacakmış gibi sanki. Anlaşılmak istiyorum:

Hayat dalga geçmeye başlamışsa seninle,uzatmamak gerekli…ne pes etmeli insan, ne de mücadele etmeli..ne peşinden koşmalı sürekli, ne de çekmeli elini eteğini herşeyden…gözlerini kapattığında başka şeylerde düşünebilmeli hatta, hatta misafir etmeli yalnızlığı yüreğinde…..ve……unutmalı geçmişini,unutmalı ki OLSUN BİR GELECEĞİ

Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun. Tek kanatla uçulmaz zaten. Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil, Kilimin tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır. Niye kederlenirsin? Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz.Yüzük olmak dileyen taş, ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır..!”

Kimseyi üzmemek için çabaladım hep. Gerektiği yerde kendimden ödün verdim… Kırıldım dağıldım ama sustum!! Ben sustukca cevap veremiyorum sandılar… Sustum çünkü her suskunluğuma bir anLam yükledim “İyi bir insansın” bu Lafı çok duydum ama nedense hep kaybettim!! Yine susuyorum… !!! Ve Sessizliğimi hayatımı mahvedenlere armağan ediyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM